Droga ekspresowa - charakterystyka

Droga ekspresowa - charakterystyka

To nie jest po prostu w amerykańskiej psychiki planowania, ale zamiast reagować. Istnieje wiele przykładów ilustrujących ten punkt; takich jak Pearl Harbor (gdzie ogólne Billy Mitchell przewidział atak z wielką dokładnością 17 lat przed 7 grudnia 1941 roku); istnieje również Huragan Katrina (gdzie inżynierowie i urzędnicy wiedzieli dużo wcześniej niedociągnięć w systemie Nowego Orleanu grobli i wałów przeciwpowodziowych, ale nie zrobił nic o tym); i, oczywiście, 9/11 (gdzie dowiedzieliśmy twardą lekcję spada naszą obronę w obliczu terroryzmu).

Wiele lat temu, biznes plan daleki zasięg był od lat pięciu do dziesięciu. Takie plany stały się rzadkością w ostatnich czasach; prawdopodobnych ofiar dynamicznej gospodarce światowej. Teraz "dalekiego zasięgu" oznacza albo do końca roku podatkowego lub na koniec kwartału. To nawet trudno uzyskać priorytetową listę celów dla działu, a co dopiero całą firmę. Zamiast tego przedsiębiorstwa działają obecnie pod wir ciągle zmieniających "jedynki priorytet" robotników zatem mylące i powodując ich być odwrotny do zamierzonego.

W i.t. arena, planowanie jest nadal bardzo dużo faux pas, ale potem znowu, to zawsze był taki. Na przykład, w naszym "Duma" -INFORMACJA Inżynierii Systemów metodologia (ISEM), deweloperzy chcieliby przejść przez wczesnych fazach wykorzystywanych do planowania i projektowania, aby dostać się do fazy programowania. Innymi słowy, że nie czują się komfortowo w planowaniu i zamiast tego wolał pisać oprogramowanie. To sprawia, że ??ciekawy paradoks: choć lubił przejść do programowania (gdzie "prawdziwa praca" została wykonana), lubili też narzekać na braki w definicji wymagań i innych specyfikacji projektu (co naturalnie wynikają z poprzednich faz miał że zostały wykonane). Najczęstszą wymówką słyszysz od deweloperów jest "Użytkownikom nie wiedzą, czego chcą." Zasadniczo, jest to równoznaczne z przyznaniem, że deweloper jest albo nie jest odpowiednio przeszkolony lub brakuje dyscypliny, aby prawidłowo zaplanować.

- autor artykułu