Droga publiczna - charakterystyka

Droga publiczna - charakterystyka

"Pamiętajmy, że Ready, Aim, ogień; każda inna sekwencja jest szkodliwe."

- Prawo Bryce

Krótka odpowiedź: "Bo to wymaga pracy."

Długa odpowiedź: Ludzie mają tendencję do oprzeć patrząc w kryształowej kuli i wolą reagować na życie, gdyż przechodzi je. Niektórzy ludzie uważają, planuje w dzisiejszym zmieniającym się świecie jest to strata czasu, że trzeba być bardziej "agile" i dostosować je do zmian, które występują. Każdy, kto został zaprojektowany i zbudowany niczego substancji wie, to jest zupełnie niedorzeczne. Nie mielibyśmy wielu wspaniałych wieżowce, mosty, tamy, autostrad, statków, samolotów i innego specjalistycznego sprzętu, bez wysiłków architektów i inżynierów. Bez takiego planowania, nasz kraj wyglądałby zasadniczo nie różni się od sposobu pionierzy pierwszy odkrył kontynent. Chociaż na pewno musimy być elastyczni w naszych planach, a my będziemy nieuchronnie zrobić kilka błędów po drodze, mały postęp zostanie zrealizowane, jeśli nie staramy się zaplanować przebieg działania i kontrolować nasze przeznaczenie.

Ludzie często biorą za pewnik, planowanie, że ktoś inny będzie robić plany dla nas, takich jak urzędnicy państwowi, naszego korporacyjnego zarządzania, a nawet starszych naszych rodzin. W rezultacie stajemy się raczej luźne o patrzeniu w przyszłość. Nie ma też zachęcanie przez nikogo zaplanować nasze sprawy, takie jak ulgi podatkowej. Podczas gdy inne kraje oferują zachęty, aby zaoszczędzić pieniądze na przyszłość, takich jak Japonia, Ameryka nie robi. Dlatego planowanie jest czynnością dość osobista; możemy zobaczyć cnotę albo w ten sposób albo nie.

Amerykanie stają się legendarne reakcjonistów, którzy zwykle zwlekają, aż będzie za późno. Widzimy to w wszystko od planowania działalności, planowania kariery zawodowej, planowania rodziny, planowanie finansowe, a nawet planowania naszego upadku.

- autor artykułu